Designer web / Grafist

Mood Media Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un Web Designer / Grafist, care sa se alature echipei existente, adaugandu-i un plus de creativitate si profesionalism.

Responsabilitati:
-realizarea de prezentari diverse, plecand de la cerintele clientilor;
-realizarea de elemente grafice si re-sharpe pentru aplicatiile web existente;
-realizarea de template-uri, bannere, animatii, etc pentru toate celelalte filiale ale Grupului.
-atributii de concepere si machetare.

CERINTE

Cunostinte solide de:
-CSS;
-HTML;
-Flash

Cunostinte care vor fi apreciate c un plus:
-PhotoShop
-Dreamweawer;
-PHP;
-Java Script.

Experienta:
-in domeniu: 2-3 ani.
-cunoasterea limbii engleze este obligatorie; cunoasterea limbii franceze va fi considerata avantaj

Abilitati personale:
-orientat spre solutii si spre intelegerea si rezolvarea problemelor clientului;
-creativ, deschis la nou si adaptabil la schimbari.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, bonusuri (de ex: al treisprezecelea salariu, prima de instalare), asigurare medicala, echipa tanara si dinamica, mediu si program de lucru flexibil.

Divizia de software a unei companii multinationale, care concepe si realizeza in Romania solutii complete destinate schimbului de informatii in cadrul marilor lanturi comerciale.