Designer Web / Flasher

ROMNET

Job expirat

RESPONSABILITATI

- creatie / conceptia grafica pentru site-uri web, bannere si prezentari flash
- realizarea si implemetntarea template-urilor html
- executarea operatiunilor de tip DTP (prelucrare imaigni, animatii) pentru proiectele companiei

CERINTE

- in primul rand sa fii pasionat de web design si sa dai dovada de creativitate
- sa intelegi si sa fii familiar cu termeni precum usability sau eReading.
- experienta de lucru minim 2 ani cu Photoshop si Flash; constituie un atu cunostiinte de Corel, Illustrator sau alte programe de grafica
- cunostintele de CSS si HTML - vor fi un avantaj in relatia cu colegii de la development
- cunostinte medii de engleza - te vor ajuta sa intelegi cerintele clientilor nostri din multinationale
- comunicativ si cu spirit de echipa
- nu in ultimul rand, atentie la detalii pentru ca suntem exigenti

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant + bonusuri de performanta
- proiecte interesante
- abonamente medicale
- intelegere si un mediu de lucru placut si flexibil

ROMNET este o agentie web specializata pe servicii de comunicare si marketing online, prezenta pe piata inca de la inceputul activitatii pe web-ul romanesc, in urma cu 10 ani.

Viziunea noastra se bazeaza pe creativitate si diversitate, iar strategia pe care o adoptam este in permanenta indreptata catre indeplinirea nevoilor clientilor nostri.

Mai multe detalii pe www.romnet.ro