Designer vestimentar confectii

Steilmann

Job expirat

RESPONSABILITATI

Crearea conceptelor de colectie Steilmann.
Pregatirea documentatiei necesare.

CERINTE

- Facultatea de Arte Plastice - Design Vestimentar
- Obligatoriu experienta in fashion (in mod asistat sau implicat), minim 1 an
- Cunostinte privind derularea activitatilor de concept colectie
- Creativ, inovator
- Maturitate emotionala
- Limba engleza- nivel avansat
- PC nivel avansat (Corel)

BENEFICII OFERITE

Salarizare motivanta
Pachet de beneficii si compensatii motivant
Sansa de a construi o cariera in domeniu
Participarea la targuri si expozitii internationale
Mediu de lucru modern, tanar si prietenos

Steilmann Bukarest, companie romano-germana, membra a |Gruppe Steilmann| cel mai mare producator de confectii din Europa, numarand peste 14.000 de agajati din care 7.500 in Romania, detine cea mai importanta retea de fabrici de confectii si peste 50 de magazine.

In Romania, Steilmann si-a asumat un contract social, pe care in decursul anilor l-a onorat cu maxima raspundere, oferind produse de exceptie, servicii, modele de viata, instruire si locuri de munca.