DESIGNER VESTIMENTAR

Ina Mod

Job expirat

RESPONSABILITATI

- documentare tendinte generale (culori si combinatii, calitati, combinatii vestimentare).
- sourcing la nivel de sortiment pe calitati, furnizori din sourcingul centralizat.
- propune calitati si combinatii in acord cu conceptul general, unitar al colectiei.
- propunere modele pentru colectia in curs, predare schita tehnologica si urmarire prototip la probe, stabilire modificari pana la aprobare finala model.
-achizitionare materiale si accesorii.
-studii marketing vis-a-vis de design, tesaturi, accesorii.
-studiu concurenta
-studiu tendinte si colectii internationale
- planificare colectie - elaborare concept colectie
- participarea la programul de mostrare

CERINTE

- Facultatea de Arte Plastice - Design Vestimentar
- Experienta in fashion minim 3 ani
- Cunostinte privind derularea activitatilor de concept colectie
- Creativ, inovator
- Limba engleza- nivel avansat
- PC nivel avansat

BENEFICII OFERITE

-Salarizare motivanta
-Pachet de beneficii si compensatii motivant
-Sansa de a construi o cariera in domeniu
-Mediu de lucru modern, tanar si prietenos

Compania INA MOD activeaza din anul 2001 pe piata confectiilor textile din Romania. Produce si comercializeaza articole imbracaminte dama si barbati.