Designer Programe Turistice

Perfect Tour

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati si sarcini:
- Pregatirea ofertelor si a pachetelor turistice prin: prospectarea pietei, identificarea oportunitatilor, contactarea furnizorilor turoperatori, calcul tarifar
- Incheierea de contracte
- Colaborarea cu departamentele vanzari si marketing

CERINTE

- Studii superioare finalizate (studiile de specialitate constituie un avantaj)
- Cunostinte solide in turism si experienta minim 3 ani pe un post similar
- Deplasari externe numeroase la activ in destinatii turistice
- Posesia de Brevet de turism constituie un avantaj
- Operare calculator: Word, Excel, navigare Internet si sisteme de rezervare specifice domeniului
- Engleza - nivel avansat (cunoasterea si a altei limbi straine constituie un avantaj)
- Capacitate de analiza si planificare
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare - atat cu furnizorii, cat si cu colegii
- Capacitate de invatare si asimilare pe termen lung
- Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, onestitate si bun simt

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant cu posibilitati de crestere in functie de realizarile inregistrate
- Posibilitatea de integrare intr-o echipa tanara, profesionista si motivata

Agentie de turism specializata in turism extern / intern, bilete de avion, organizare evenimente, asigurari; agent TUI, DerTour, Meier\'s, ADAC, Thomas Cook si Neckerman.