DESIGNER GRAFICA

DACRIS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea de solutii si prezentari grafice plecand de la cerintele interne;
- Conceptie design pentru materialele de prezentare ale companiei (cataloage, bannere, newslettere, flyere, mape etc.)
- Pregatire pentru tipar si machetare
- Realizare si prelucrare poze pentru produsele companiei.

CERINTE

- Studii medii sau superioare;
- Cunoasterea foarte bine a programelor de grafica: CorelDraw, AdobePhotoshop, AdobeIlustrator, Adobe PageMaker, cunostinte prepress si cunostinte avansate MS Office;
- Orientat spre calitate si detalii;
- Persoana activa, cu initiativa, creativa, rezistenta la lucru in conditii de stres, capabila sa respecte termenele de finalizare a unui proiect.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- asigurare transport Bucuresti - Otopeni;
- Postul este in cadrul Departamentului Marketing, firma avand sediul in OTOPENI
- program de lucru: L-V: 8.00 - 17.00

Grupul de firme DACRIS a fost infiintat in 1993 pentru a satisface nevoile clientilor in domeniul papetariei, biroticii si a productiei tipografice. Printr-o politica de expansiune adaptata structurii si cerintelor pietei, in numai 3 ani, grupul a deschis la Bucuresti un important punct de lucru si s-a dezvoltat apoi la nivel national. Reusind sa raspunda solicitarilor clientilor cu promptitudine, Dacris a castigat un loc important in piata.