Designer Grafic

RHS Company SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Creare de concepte grafice si layout - materiale publicitare folosind tehnici diverse (colaje, vectori, ilustratie digitala sau clasica etc.);
¿ Creare de logotipuri si/sau alte elemente de baza de identitate vizuala;
¿ Prelucrare / ajustare / retus / scanare imagini (fotografii);
¿ Crearea de layout-uri pentru site-uri web;
¿ Constitue un avantaj cunostintele despre fotografie.

CERINTE

¿ Cunoasterea avansata a programelor de grafica (Photoshop, Corel Draw, Illustrator sau FreeHand);
¿ Experienta in domeniu de minim 1an;
¿ Experienta de lucrul in 3D;
¿ Student sau absolvent al facultatii de arte plastice/arhitectura / design constituie avantaj;
¿ Prezentarea unui portofoliu de lucrari constituie avantaj;
¿ Cunostintele de limba engleza constituie avantaj;
¿ Viteza de lucru, buna organizare, responsabilitate, creativitate, putere de convingere, capacitatea si dorinta de a invata.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv.

RHS COMPANY este unul dintre principalii importatori si distribuitori de componente si accesorii IT din Romania.
Societatea a fost infiintata in 1999 la Bucuresti. In 2000 a fost derulat primul import de componente PC si a fost inaugurata prima filiala la Timisoara. Dezvoltarea la nivel regional a fost sustinuta pana in prezent de infiintarea a 9 filiale in principalele orase ale tarii.
Peste 150 de angajati ce formeaza o echipa dinamica si profesionista lucreaza pentru un scop comun : oferirea unor solutii complete clientilor firmei la cel mai bun raport pret / performanta / calitate.
RHS COMPANY este certificata ISO 9001:2000 pentru distributia de produse IT, element esential in demersul conducerii companiei si a intregului personal de imbunatatire continua a calitatii produselor si serviciilor oferite.