designer

S.C. RO-STAR S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune, realizeaza si prezinta conceptele creative echipei de decizie;
- realizeaza layout-uri materiale promotionale si opereaza modificari pe layout-uri aflate in lucru
- se asigura de respectarea deadline-urilor de trimitere catre tipar
-elaboreaza conceptul, creaza grafica (dezvolta layout-uri) pentru ambalajele produselor, pentru materiale publicitare;
- colaboreaza la stabilirea politicii de promovare a produselor;
- urmareste procesul de executie al materialelor creeate, da bun de tipar(BT);
- examineaza si cauta cai de rezolvare in cadrul procesului creativ pentru ambalajele si materialele anterioare;
- in colaborare cu dep. Vanzari urmareste piata avand ca scop implementarea noului design;
- intocmeste rapoarte la fiecare nou ambalaj;

CERINTE

- studii superioare
- operare PC: Office, Adobe Photoshop, Corel Draw, alte programe de grafica/web design la nivel avansat
- persoana creativa, talentata, spontana, cu imaginatie
- cunostinte de comunicare vizuala (compozitie, cromatica, echilibru)
- punctualitate si seriozitate, capacitatea de a lucra eficient in conditii de stres;
- activa, cu spirit de initiativa, dedicata locului de munca;
-experienta in grafica industriala alimentara constituie un avantaj;
Selectia se face pe baza de portofoliu.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant, in functie de experienta
- lucrul intr-o echipa dinamica
- posibilitatea de promovare
- bonuri de masa
-abonament medical la o clinica privata