Derulator import auxiliare pentru productie confectii

SC Steilmann Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sourcing intern si international de auxiliare pentru productie confectii
Derulare activitatii de import auxiliare
Negociere contracte
Intretinere relatii si corespondenta cu partenerii contractuali
Monitorizare comenzi: cantitate, calitate, termen de livrare
Completare fise de produs
Calculare necesar de auxiliare pentru fiecare produs
Participare la mostrarea produselor

CERINTE

Studii superioare. Constituie un avantaj specializarea in textile
Experienta in derulare importuri de minim 6 luni
Obligatoriu limba engleza nivel avansat (scris si vorbit). Constitue avantaj cunoasterea altor limbi straine
Cunostinte privind modalitatile de plata, vamuire, transport international, asigurari, contracte.
PC nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Salarizare motivanta
Pachet de beneficii si compensatii motivant
Sansa specializarii si construiri unei cariere in domeniu
Mediu de lucru modern, tanar si prietenos

Steilmann Romania, companie romano-germana, membra a |Gruppe Steilmann| cel mai mare producator de confectii din Europa, numarand peste 14.000 de agajati din care 7.500 in Romania, detine cea mai importanta retea de fabrici de confectii si peste 50 de magazine.
In Romania, Steilmann si-a asumat un contract social, pe care in decursul anilor l-a onorat cu maxima raspundere, oferind produse de exceptie, servicii, modele de viata, instruire si locuri de munca.