Derulator contracte externe

Lugera & Makler

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Sprijina departamentul vanzari in pregatirea ofertelor de pret/ pregatirea documentatiei pentru licitatii;
Asigura managementul comenzilor externe/ interne pana la facturare;
Monitorizeaza statutul comenzilor – informeaza echipa de vanzari de orice modificare a termenului de livrare;
Verifica din punct de vedere valoric comenzile si miscarile de stocuri;
Coordoneaza, impreuna cu echipa de vanzari, toate instalarile pentru produsele vandute;
Este responsabila/ responsabil pentru facturarea produselor vandute de catre firma;
Sustine incasarea facturilor emise catre clientii interni/ externi;
Raspunde de circuitul legal al produselor, coordonarea si logistica in achizitii;
Raspunde de procesarea cererii de garantie;
Raspunde de intocmirea sondajelor de opinie pentru clienti (customer feedback);
Raspunde de administrarea si urmarirea rapoartelor privind vanzarile;
Pregateste documentatia pentru clienti (oferte, prospecte, mostre etc);
Urmareste respectarea procedurilor de lucru si a cerintelor legale in domeniu.

CERINTE

Studii universitare finalizate, de preferinta economice;
Experienta in domeniul comercial de minim 2 ani;
Foarte bune cunostinte de utilizare a MSOffice;
Cunostinte bune de limba engleza;
Spirit organizatoric, dinamism, gandire comerciala, eficienta, adaptabilitate la nou;
Orientare catre client si o tinuta profesionala ireprosabila;
Abilitati bune de comunicare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Oportunitatea dezvoltarii carierei profesionale.

Pentru unul dintre clientii nostri, o companie internationala de import si distributie aparatura medicala, cautam Derulator contracte externe.