Deputy Treasurer

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Viitorul angajat va avea printre responsabilitati:

- Previziunea fluxurilor de numerar (incasarilor, platilor, intocmirea situatiei fluxurilor de numerar, reconcilierea intre nivelul fluxurilor previzionat si cel realizat), analiza si interpretarea variatiilor;
- Supervizarea intocmirii raportarilor specifice departamentului de trezorerie si asigurarea calitatii acestora
- Implementarea strategiei de protectie fata de riscul valutar a companiei;
- Derularea tranzactiilor de pe piata banilor si piata forex la costuri minime si cu riscuri reduse pentru companie;
- Actualizarea permanenta a politicilor si procedurilor specifice departamentului de trezorerie in functie de schimbarile care apar in business;
- Asigura de asemenea respectarea politicilor de la nivel local si la nivel de grup in materie de trezorerie;
- Estimarea impactului variatiilor cursului de schimb asupra principalilor indicatori financiari ai companiei;
- Implicarea in toate proiectele de trezorerie de la nivel local si regional.

CERINTE

Pentru clientul nostru, o companie renumita din domeniul FMCG cautam o persoana potrivita pentru postul de Deputy Treasurer.

Candidatul ideal trebuie sa aiba:

- Studii economice superioare de preferinta in domeniul economic
(Masterat in Finante/Banci reprezinta avantaj competitiv);
- Membru ACCA, student ACCA, membru CECAR, student/practicant CECAR (ar reprezenta un avantaj);
- Experienta in domeniul financiar contabil de minimum 4 ani;
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Cunostinte avansate de utilizare a suitei Microsoft Office;
- Cunostinte avansate de operare in SAP precum si o imagine de ansamblu a modulelor financiare din SAP;
- O buna intelegere a regulilor de functionare a pietei financiare si valutare din Romania;
- O buna cunoastere a produselor bancare existente pe piata romaneasca si internationala;

- Abilitati de comunicare;
- Capacitatea de a lucra in echipa;
- Capacitatea de a livra rezultatul asteptat in conditii de volatilitate si stres;
- Excelente abilitati de negociere;
- Abilitati de exprimare a ideilor de o maniera precisa si adaptata audientei;
- Abilitatea de a delega sarcini de serviciu colegilor de echipa.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 80 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, Romania and the UAE.
Now we offer permanent, contract and temporary vacancies in several areas. We have assembled an impressive team of specialist resources and consultants with either specific expertise in their own fields or from human resources area: International, Finance, Accounting and Banking, Human Resources and Law, Office Services, Pharmaceutical, Catering and Hospitality, Sales and Marketing, Blue Collars, Temporary Staffing.
We are the member of several expertise organizations and associations. In 2002 and in 2006 Grafton Recruitment has been awarded by the \"Queen¿s Award for Enterprise\".