Deputy PR & Marketing Manager(Voluntariat)

Asociatia Young Initiative

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautarea unei persoane dinamice, cu initiativa si cu abilitati excelente de comunicare care sa contribuie la consolidarea brandului Asociatiei Young Initiative.
Asadar, dorim sa ne alaturam pe cineva care este capabil sa creeze planuri de marketing si PR cu ajutorul carora sa comunice mesaje cheie. Persoana selectata va sti sa alcatuiasca strategii de vizibilitate a brandului si sa gaseasca modalitati inedite de promovare a proiectelor noastre astfel incat sa mentinem si sa dezvoltam parteneriate.
Candidatul ideal trebuie sa aiba o experienta de minimum 2 – 3 ani in PR/ Marketing si sa fie capabil sa elaboreze si sa livreze toate materialele de marketing, sa promoveze brandul asociatiei si sa gestioneze relatiile cu partenerii nostri. De aceea o sa fie un excelent comunicator si dornic sa isi dezvolte abilitatile de coordonare. Fie ca scrie un slogan de campanie sau un simplu email, va trebui sa comunice eficient si sa adapteze mesajul in functie de grupurile tinta.

Daca te regasesti in aceasta descriere, atunci va trebui sa:
- Fii vocea AYI pe Internet, dar si in mediul offline, adica sa gasesti tot felul de oportunitati si sa propui noi actiuni sau evenimente de PR care sa contribuie la sustinerea proiectelor;
- Monitorizezi, impreuna cu Managerul de Relatii Publice&Marketing, procesul de comunicare la nivel intern si extern, conform misiunii, valorilor si obiectivelor Asociatiei;
- Organizezi sedintele de departament si te ocupi de managementul acestora (confirmari de prezenta, trimiterea minutei);
- Coordonezi, impreuna cu Managerul de Relatii Publice&Marketing, realizarea tuturor materialelor promotionale si de presa, promovarea online si in cadrul diverselor evenimente specifice;
- Raspunzi de comunicarea cu stakeholderii Asociatiei (donatori, parteneri, parteneri media, sponsori);

CERINTE

- Sa fii pasionat de tot ceea ce inseamna PR/ Marketing si voluntariat ;
- Sa ai o puternica motivatie interioara si disponibilitate de implicare, pentru ca activitatea nu este remunerata;
- Excelente abilitati de comunicare (dezvoltarea strategia de comunicare si marketing si monitorizarea procesului de comunicare la nivel intern si extern);
- Abilitati manageriale si de leadership;
- Interes, curiozitate si pasiune pentru advertising si online media;
- Sa dai dovada de initiativa, sa fii dinamic si orientat pe obtinerea unui rezultat;
- Sa fii masterand sau absolvent de studii superioare;
- Sa ai o atitudine pozitiva, deschisa si o fire comunicativa;

BENEFICII OFERITE

- Un mediu aparte, dinamic si tanar
- O serie de provocari profesionale care iti vor testa abilitatile
- Oportunitatea de implicare in proiecte variate, relevante pentru comunitate
- Sprijin in creionarea pasilor catre cariera dorita
- Certificat de voluntariat care va ingloba si un rezumat al performantelor tale, de-a lungul implicarii in AYI
- O experienta utila, distractiva si de neuitat :)
- O tinuta obligatorie alcatuita din flip flops si fusta/ pantaloni scurti

Asociatia Young Initiative este o organizatie non-guvernamentala din Romania, non-profit, infiintata in luna noiembrie 2009, care organizeaza proiecte in domenii precum tineret, educatie non-formala, umanitar si cultural. Misiunea Asociatiei este sa contribuie la dezvoltarea personala si profesionala a tinerilor si copiilor, precum si la educatia si cultura acestora, cu precadere cea non-formala, astfel incat acestia sa isi poata croi o cariera care sa corespunda potentialului lor.