DECLARANT VAMAL

S.C.RODIPET COURIER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea declaratiilor vamale si revizuirea celor care sunt neconforme;
- Prezentare lucrarilor in vama (intocmirea documentatiei corespunzatoare);
- Sustinerea si incheierea lucrarilor in vama.

CERINTE

- Studii medii (studiile superioare reprezinta un plus)
- Experienta minim 1 an intr-un post similar
- Cunostinte operare in programul Asycuda ++ (sistem informatic vamal)
- Abilitati de operare in Ms Office (Word, Excel)
- Cursul de declarant vamal reprezinta un avantaj
Cerinte obligatorii:
- Limba engleza - minim nivel mediu

Abilitati/Aptitudini:
- Atentie la detalii, concentrare, seriozitate, responsabilitate, orientare catre client.

Rodipet Curier este o companie noua de curierat rapid, in plina dezvoltare, care se bazeaza pe flota auto si reteaua de distributie a companiei mama - Rodipet SA - lider national in distributie presa.
Noii membrii ai echipei vor deveni parte integranta a unui concern care valorizeaza satisfactia angajatilor si rasplateste performanta.