Declarant vamal

DANCO INTERTRANS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- reprezinta clientii companiei in cadrul procedurilor de import-export;
- pregateste, proceseaza si produce declaratiile vamale, precum si toate documentele necesare operatiunilor de import/export pentru bunurile transportate in reteaua de transport aerian sau rutier a companiei;
- ofera si acorda asistenta specializata clientilor companiei in vederea pregatirii adecvate si la timp a tuturor documentelor necesare operatiunilor de import/export;
- mentine legatura cu ceilalti angajati din cadrul companiei cu scopul realizarii unei comunicari eficiente, care sa asigure desfasurarea in conditii optime a proceselor de import/export.
- intretine o buna relatie cu vama pe teritoriul careia se desfasoara activitatea;
- realizeaza analize si rapoarte solicitate de catre conducerea companiei.

CERINTE

- experienta de minim un 1 an pe un post similar
- cunostinte aprofundate de legislatie vamala
- cunostinte de operare PC (pachetul Microsoft Office si un program de specialitate)
- abilitati de lucru in echipa
- bun organizator
- limba engeleza - minim nivel mediu
- studii medii - studiile superioare constituie un avantaj
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, in functie de experienta

firma infiintata in 2000 ,cu experinta in domeniul transportului si comisionarii vamale doreste sa angajeze urgent: