DECLARANT VAMAL

CALBERSON ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Colegul(a) nostru(a) va fi responsabila cu:
- Preluare acte transportator marfa
- Verificare acte receptionate
-Pregatire documente (lista sfecificativa) pe baza carora se depun actele receptionate in vama
- Anuntarea clientului la sosirea marfii
- Preluare acte client, indicatii in legatura cu incadrarea marfurilor, suma de plata si mod de realizare a platii
- Trimitere acte receptionate la inregistrat (vamesi ¿ control documentar)

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa aiba cel putin doi ani exeperienta in doemniul vamal, sa vorbeasca limba engleza si franceza (preferabil) sa fie o persoana dinamica, sociabila, rezistenta la stres si capabila sa faca fata unor situatii de lucru mai dificile.

Lider mondial in domeniul logisticii si al transporturilor. Geodis este prezenta in mai mult de 120 de tari, fiind fondata in 1988 si condusa de o echipa franceza, Geodis Calberson Romania este partenerul ideal pentru companiile care cauta un partener de incredere, cu experienta in transporturile nationale si internationale, vama si logistica