Declarant vamal

SC NKO JOBS INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administrarea activitatilor necesare pentru transportul intern si international
- planificarea si coordonarea procesului de distributie optimizand permanent costurile legate de transport
- relationarea cu celelalte departamente din tara si strainatate
- emiterea comenzilor de transport si avizelor de expeditie (packing list, CMR)
- supravegherea depozitului si a comenzilor de transport
- mentinerea legaturii cu soferii si controlarea activitatii acestora
- intocmirea rapoartelor (zi, saptamana, luna)
- identificarea solutiilor pentru optimizarea activitatii si eficientizarea programului de transport
- identificarea problemelor legate de logistica transporturilor
- raspunderea de operatiunile vamale import/export
- gestionarea relatiei cu autoritatile in legatura cu operatiunile vamale
- intocmirea declaratiilor vamale si a tuturor documentelor necesare vamuirii
- acordarea asistentei specializate clientilor companiei in vederea pregatirii adecvate si la timp a tuturor documentelor necesare operatiunilor de import/export/tranzit.

CERINTE

- cunostinte de limba engleza/ germana/ spaniola la nivel avansat
- abilitati organizatorice
- capacitate de coordonare, analiza si sinteza
- persoana organizata, dinamica, rezistenta la stres
- spirit de initiativa
- posesor permis auto categoria B
- experienta in logistica/ transporturi

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant + sporuri

Casa de expeditii rutiere interne si internationale si firma de transport