DBA Productie si Exploatare

PENTALOG HIGH TECH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru Departamentul ¿ Facility Management BDA ¿ Pentalog recruteaza 1 Data Base Administrator pentru agentia sa din Bucuresti.

Competente:
- foarte bun nivel Oracle,
- Sybase (optional),
- Servere de aplicatii J2EE (minim Websphere, optional Weblogic, JBoss),
- WebMethods, MQ Series, Tuxedo.

CERINTE

- Cunoasterea limbii franceze,
- Avantaj cunoasterea limbii engleze,
- Minim 1 an de experienta,
- Disponibil pentru deplasari frecvente si de durata in tara si strainatate.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv
- Bonuri de masa
- Asigurare medicala
- Cursuri gratuite de franceza

Business Unit al grupului francez PENTALOG, unul din liderii europeni in servicii de inginerie informatica si dezvoltare de programe software cu o ridicata valoare adaugata, pe piata internationala. Beneficiind de stabilitatea unui grup international, avand o politica de management modern si o gestiune de proiect la standarde europene, societatea noastra este implicata in proiecte de anvergura pentru mari grupuri internationale.
Grupul are filiale in Franta (Orléans, Paris si Bordeaux), in Romania (Bucuresti si Brasov) si in Republica Moldova (Chisinau) si dispune de o echipa de 80 de persoane.