DB ORACLE SPECIALIST

Leads Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cine angajeaza?

Clientul nostru este o companie americana infiintata in 2007. Firma ofera servicii de outsourced software development si are sediul in Bucuresti, Romania. Cautam specialisti pentru echipa Internet Development. Aceasta echipa este responsabila de designul de sistem, coding si implementare a proiectelor de dezvoltare.
Aceasta poate include Content Management systems, Database systems, Commerce systems sau Personalization si Analysis systems.

Ce cautam?

Specialisti creativi, cu perspectiva, deschidere si personalitate. Se incepe un redesign al produsului si exista posibilitatea, pentru cei pasionati, de a urmari un proiect in toate fazele lui.

CERINTE

Cerintele postului

Oracle administration
• crearea bazei de date
• crearea schemelor
• grant /revoke system si object privileges
• manage tablespaces
• create/drop/modify
• manage oracle data files and temp files
• manage indexes
• manage partitions
• start/stop database
• database tuning
• monitor open cursors
• monitor hotspot queries

Oracle OLTP utilization
• DML
• DDL
• Triggers programming
• PL/SQL programming
• Intelege java connectivity
• Intelege modelul java de utilizare a unei baze de date oracle
• Database connections
• Database statements
• Resultset
• DB function calls from java
• DB procedure calls from java
• Intelege oracle JVM
• Creaza java function si stored procedures
• Creaza database scripts folosind variable substitution
• Understand/be aware of Oracle merge statement

Oracle DW utilization
• understanding basic concepts as dimension and fact tables
• understanding marts and aggregated tables
• manage materialized views and materialized view logs
• understanding/being aware of function table usage

BENEFICII OFERITE

Ce se ofera?

Salariu foarte bun, in functie de experienta, competente si abilitati.
Bonusuri % din salariu, la final de proiecte.
Oportunitate de dezvoltare profesionala intre specialisti IT din USA.

Companie de training, recrutare si selectie de personal, consultanta in management