DATABASE DEVELOPER

TCE Logistica

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administrarea obiectelor tip baza de date (tables, views, triggers, functions, stored procedures, etc);
- dezvoltare proceduri cu ajutorul limbajului T SQL;
- monitorizarea accesului la bazele de date, identificare si rezolvarea eventualelor probleme;
- aplicarea/supravegherea politicilor de backup/arhivare/restaurare la nivelul serverelor de baze de date;
- realizarea de rapoarte diverse pentru diferite departamente;
-importul/actualizarea informatiilor din bazele de date functie de cerintele utilizatorilor;

CERINTE

- studii superioare de specialitate;
- minim 2 ani experienta in utilizarea / implementarea unui software de intreprindere sau ERP;
- cunostiinte MS SQL Server 2000/2005 nivel avansat;
- experienta in programare .NET constituie avantaj;
- limba engleza nivel mediu;
- capacitatea de a lucra cu termene stricte;
- abilitati de comunicare, abilitati de lucru in echipa;
- implicare, responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Bonusuri in functie de performante;
- Excelente oportunitati de dezvoltare (training initial si traininguri periodice);
- Oportunitatea de a se alatura unui mediu de lucru performant.

RTC Holding este lider pe piata de papetarie, de carte, de transport si curierat, de plati electronice. RTC Holding, unul dintre cele mai mari grupuri de distributie si retail din Romania, cuprinde 9 divizii: Diverta, PROCA Romania, Sistec-Sbsol, Proffice, Rimobi, TCE, Fashion, Flaro. RTC Holding este o companie de succes care promoveaza cei mai buni oameni, cele mai bune solutii, cei mai buni parteneri, cautand permanent echilibrul dintre loialitate si performanta.