DATABASE ADMINISTRATOR (Microsoft SQL Server ) - DIVIZIA IT&C

UTI SYSTEMS S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrarea bazelor de date in tehnologia Microsoft SQL Server;
- Optimizarea functionarii schemelor de baze de date pentru diverse aplicatii;
- Dezvoltarea de proceduri de lucru pentru administrarea bazelor de date.

CERINTE

- Studii tehnice (informatica, automatica, electronica);
- Experienta de minim 1 an in domeniul administrarii bazelor de date;
- Experienta ca dezvoltator software in tehnologiile dotNET sau J2EE constituie avantaj;
- Cunostinte foarte bune de ANSI SQL, T-SQL;
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
- Certificarile Microsoft pentru SQL Server constituie avantaj;
- Abilitati de comunicare (in scris si oral), abilitati de lucru in echipa;
- Capacitate de analiza si sinteza, implicare, responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru dinamic si profesionist.
Oportunitati de promovare si dezvoltare profesionala.
Salariu motivant.
Bonusuri pentru realizari remarcabile.

Dupa 15 ani de succese pe piata romaneasca de IT&C, UTI Systems ofera acum oportunitatea unei noi deschideri, sustinuta si de noua dimensiune internationala a actionariatului.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.