DATABASE ADMINISTRATOR

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este prima companie de import si distributie nationala de medicamente infiintata in Romania, mentinandu-se in topul companiilor de profil cu aceleasi rezultate excelente de mai bine de 16 ani.
Compania asigura necesarul de produse farmaceutice pentru aproximativ 2500 de clienti din toata tara, participand in mod activ la asigurarea si mentinerea starii de sanatate a populatiei si la imbunatatirea calitatii vietii.

Administrarea, intretinerea si instalarea bazelor de date Oracle pentru a asigura suport functional permanent.

CERINTE

Cunostinte solide de ORACLE 9.X, 10 G (pe platforma LINUX);
Administrare (OLTP, Warehouse)
Back-up &recovery
Database & application tunning
Absolvent studii superioare
Cunostinte solide de SQL, PL/SQL, scripting shell
Experienta de minim 1 an in programare
Cunostinte de limba engleza de nivel mediu
Abilitati de planificare si organizare a activitatilor ce urmeaza a fi desfasurate
Bune abilitati de comunicare, obisnuit cu lucrul in echipa, responsabilitate si seriozitate.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Mediu de lucru profesionist si competitiv
Oportunitati reale de dezvoltare profesionala
Sesiuni de training oferite de companie atat intern cat si prin intermediul companiilor de specialitate.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei de peste 6 castigata de fondatorii companiei, in acest domeniu vast , complex , provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.