DATA MANAGEMENT & ACCOUNTS RECONCILIATION OFFICER - SMALL BUSINESS BANKING DIVISION

Bancpost SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Daily reporting regarding productivity of the department;
- Monthly reconciliation of loan data vs system reports;
- Monitoring of accounting entries per system application;
- Reconciliation of GL accounts vs financial reporting;
- Preparation of business requirements for new core system developments;
- UAT of requested functionality;
- Communication of production errors and bugs to IT through monitoring tool;
- Communication within the division of all new system developments and new functions and training of the users;

CERINTE

- Minimum 1 year of professional experience in related area (experience in working with ASP.NET (2.0, 3.5), C# (2.0, 3.0), TSQL)
- Solid knowledge of .NET Framework
- OOP design skills
- HTML, CSS and Javascript
- Experience in working with SQL Server;
- University degree on computer science or equivalent;
- Good command of English
- PC knowledge (Access, Oracle, Word, Excel, Power Point);
- Analytical & investigative skills, ability to provide effective solutions to identified issues;
- Proactive personality;
- Good presentation skills;
- Ability to operate in highly sensitive, pressurized environment;
- Innovative, mathematical and analytical skills;

Bancpost este astazi una dintre cele mai importante banci din Romania. Avem o echipa puternica de specialisti, dispunem de o retea teritoriala extinsa si oferim o gama larga de produse si servicii special concepute sa satisfaca cele mai exigente dorinte ale clientilor corporativi, de retail si ale persoanelor fizice cu statut financiar ridicat din România.

Ne place si adesea reusim sa fim cu un pas inaintea celorlalti, sa aducem pe piata produse noi si competitive, intotdeauna orientate spre Client. Deoarece Clientul este cea mai importanta persoana din banca. Dorim ca toti clientii nostri sa fie tratati într-o maniera personalizata de catre profesionisti de valoare care sa ofere servicii excelente, produse de înalta calitate si promptitudine în acordarea de consultanta. Ne respectam partenerii de afaceri, incercam sa cream mediul de lucru ideal si conditiile prielnice pentru parteneriate “win-win” de lunga durata.

Ca urmare a intensei restructurari din ultimii doi ani, care a reproiectat activitatile sale de baza, Bancpost este astazi pregatita sa fie banca de prima optiune pentru clientii din Romania. Facem aceasta promisiune clientilor nostri: alegerea Dumneavoastra de a colabora cu Bancpost va fi rasplatita printr-o experienta placuta si profitabila.