Customer Support Representative with French / Italian

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
Oferirea de suport in vederea rezolvarii cererilor si sesizarilor de natura logistica, tehnica si comerciala;
- Asigurarea suportului tehnic clientilor vorbitori nativi de limba franceza, italiana, in vederea utilizarii produselor din portofoliul companiei;
- Consilierea clientilor cu privire la solutiile corecte pentru cerintele lor;
- Furnizarea de suport tehnic post-vanzare (asistarea clientilor cu diagnosticul unitatii).

CERINTE

Cerinte
Student sau absolvent de studii superioare;
- Cunostine avansate atat de limba Franceza(C1,C2) cat si de limba Italiana(C1,C2)
- Cunostine limba engleza la nivel mediu;
- Experienta in domeniul Customer Support constituie un avantaj;
- Bune abilitati operare PC (pachetul MS Ofiice);
- Disponibilitate training in regim full time.
CV-ul dvs. il puteti trimite si pe adresa: c.datcu@trenkwalder.ro

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
Pachet salarial atractiv ( salariu fix + transport + tichete de masa + bonusuri + asigurare medicala + asigurare de viata);
- Posibilitatea de dezvoltare profesionala;
- Training care permite insusirea cunostintelor necesare pentru asistenta tehnica a produselor .

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).