Customer Support Representative - FLANCO

FLANCO RETAIL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

Echipa noastra de Customer Support se afla in directa legatura cu clientii nostri si de aceea reprezinti imaginea Flanco.
Te invitam cu drag sa ni te alaturi ca sa ne ajuti pentru:
a prelua apelurile din partea clientilor, a le oferi informatii despre serviciile si produsele Flanco
a inregistra în aplicațiile interne si a rezolva solicitarile si reclamatiile formulate de catre clienti, via telefon sau e-mail
a redacta raspunsurile scrise si a le trimite clientilor
a oferi asistenta si consiliere colegilor din magazine sau alte departamente si partenerilor Flanco
a realiza rapoarte solicitate în urma activităților tale

CERINTE

Candidatul ideal

Ca si coleg in Echipa Flanco, iti cerem sa ai o atitudine pozitiva, prietenoasa si sa vrei sa te dezvolti. Experienta in domeniu nu este obligatorie pentru ca te ajutam noi sa te integrezi cat mai repede.
In plus:
sa ai bune cunostinte de operare PC (excel, word, baze de date)
sa iti faca placere sa vorbesti la telefon si si sa legi cu usurinta relatii
sa fii o persoana intuitiva, entuziasta, dinamica si organizata
iar daca ai o voce placuta, dictie foarte buna si te adaptezi repede la orice situatie, cu atat mai bine

BENEFICII OFERITE

Iata ceea ce iti propunem

un contract pe perioada nedeterminata
programul de lucru in intervalul 9:00 - 18:00, de luni pana vineri
masina de transport de la statia de metrou Pipera la sediu si invers
la Flanco punem accent pe nevoia fiecaruia de a-si dezvolta cariera, iar in acest sens facilitam accesul la una dintre cele mai mari biblioteci online – Bookster
fructe proaspete, apa, cafea
iti oferim un pachet corespunzator, prin care ne asiguram ca esti motivat luna de luna: salariu fix + bonusuri în funcție de performanța + tichete de masa + prețuri preferențiale pentru abonamente medicale + reduceri la săli de fitness
sa vii la job intr-un mediu placut, modern si profesionist

Vrei să faci lucruri peste așteptări și să înveți ceva nou in fiecare zi? Ești comunicativ, optimist, dornic să te dezvolți profesional? Alătură-te celei mai dinamice echipe de profesioniști din retailul electro-IT din România! Flanco este cel mai eficient retailer autohton de produse IT&C, electronice și electrocasnice, activând de peste două decenii. Compania se numără printre inițiatorii evenimentului Black Friday în România și își propune să devină retailer-ul preferat de electro-IT al românilor. Flanco deține o rețea națională de 126 magazine situate în cele mai importante zone comerciale din 88 de orașe și o echipă de peste 1500 de profesioniști. Compania se află în continuă creștere și dezvoltare, datorită investițiilor în magazine noi sau în reamenajări de magazine, în extinderea și dezvoltarea echipei, în optimizarea mixului de produse și diversificarea ofertei de servicii. Clienților noștri le oferim o experiență bazată pe un pachet complex de soluţii electro-IT, care adaugă valoare procesului de cumpărare, politica noastră de dezvoltare fiind în concordanţă cu cele mai noi tendințe la nivel internaţional din domeniul retailului.