CUSTOMER SUPPORT - DISTRIBUTIE IT

Smart Mind Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata Distributiei IT

-Promoveaza produsele IT din portofoliul companiei in vederea atingerii planului de vanzari si profit alocat
- Realizaza planul de vanzari si profit alocat prin gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
- Urmareste, identifica nevoile clientilor si raspunde prompt la solicitarile acestora;
- Informeaza clientii asupra promotiilor, stocului de marfa, listelor de preturi;
- Raspunde de emiterea facturilor, a rezervarilor si confirmarilor de comanda, cererilor de aprovizionare;
- Promovare telefonica a promotiilor si lichidarilor de stoc si il pune in practica prin partenerii alocati;
- Colaboreaza cu Account Managerii in activitatea de realizare a proiectelor si licitatiilor atat din punct de vedere logistic cat si informational in vederea asigurarii suportului catre parteneri

CERINTE

-Cel putin 2 ani experienta in domeniul vanzarilor de echipamente IT&C
- Experienta anterioara in gestionarea de conturi
- Studii superioare
- Cunoasterea pietei de IT&C si a principalilor jucatori (distribuitori, furnizori)
- Cunoasterea pachetului MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook etc.), cunostinte configurare sisteme IT
- Persoana comunicativa, proactiva, cu initiativa

BENEFICII OFERITE

-Salariu fix motivant + bonuri de masa + comision lunar in functie de atingerea obiectivelor

SMART MIND este o companie de consultanta ce ofera servicii de instruire si dezvoltare organizationala, recrutare, selectie si evaluare de personal.

Eficienta acestor procese in viziunea noastra se ghideaza dupa cateva principii simple: sa intelegem afacerea companiei client si sa implicam consultanti cu expertiza in industria sau respectivul domeniu de activitate. Clientii nostri sunt atat companii multinationale cat si companii romanesti, activand in domenii de activitate variate: bancar, telecomunicatii, bunuri de larg consum, farmaceutic, agricultura, servicii financiare, industrial, etc.

Astfel preocuparea noastra permanenta este sa aducem alaturi de noi oameni cu expertiza, dublata de dorinta de a impartasi si pasiunea de a lucra pentru oameni, idei si viziuni.