Customer Service Specialist

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania pentru care intermediem pozitiile de Customer Service Specialist este o companie multinațională cu tradiție pe piața din Europa și de mai bine de 5 ani prezenți și în România prin filiala din București. Echipa din București are mai mult de 300 de suflete.
Clientul nostru activeaza in domeniul BPO - Business Process Outsourcing, preluand serviciile externalizate de catre partenerii sai, astfel oferind asistenta utilizatorilor unor diverse aplicatii.
Persoanele care vor ocupa cele 4 posturi de Customer Service Specialist vor face parte din Divizia de Costumer Service și vor raporta către Team-Leader, Group Lider și uneori către Operations Manager.

Câteva dintre responsabilități pot presupune:
- Take calls from the customer for various technical issues ;
- Record the calls in the system;
- To track, if customer's problem has been attended by field engineers;
- To escalate if the customer is not attended in the stipulated time frame.

Principalele situații și baze de date se țin în Excel și un sistem de ERP. Apelurile preluate provin din partea utilizatorilor din Austria, Germania, Elveția.

CERINTE

- bune cunoștiințe de operare PC;
- limba germană la un nivel avansat (C1);
- disponibilitate pentru program full time;
- bune abilități de comunicare;
- limba engleză la un nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
ofertă salarială foarte atractivă;
asigurare medicală;
abonament stomatologic,
bonus de craciun 2,5 % din salariul brut,
asigurare de viata ING,
abonament la o sala de sport in limita a 60 de lei pe luna,
decontare de 100 ron/an pt ochelari.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.