CUSTOMER SERVICE REPRESENTATIVE

AUSTRAL TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti;
- identificarea noilor posibilitati de vanzare prin gasirea de noi clienti;
- intocmirea facturilor proforme si a ofertelor de pret;
- emiterea si lansarea de comenzi in programul de gestiune Scala;
- urmarirea scadentei facturilor;
- asigurarea mentinerii unui nivel ridicat al satisfactiei clientilor.

CERINTE

Obiectivele noastre de viitor sunt indraznete si dorim sa ne dezvoltam si sa evoluam din ce in ce mai mult. Un prim pas pe care dorim sa il realizam este extinderea echipei de Customer Service Bucuresti.
Acum ai sansa sa ni te alaturi!

Esti candidatul ideal daca indeplinesti urmatoarele cerinte:

- studii superioare definitivate sau in curs de finalizare;
- experienta 1-2 ani pe un post similar;
- absolvirea a cel putin un curs in comunicare, customer service sau vanzari;
- engleza nivel avansat;
- cunostinte de operare PC (Excel, Word, Internet);
- abilitati de vanzare la telefon;
- capacitatea de a redacta raspuns la solicitarile clientilor, de a gasi solutii pe moment;
- fire optimista, atitudine pozitiva;
- gestionarea cu usurinta a reclamatiilor si a situatiilor conflictuale;
- orientare catre client, proactivitate.

DESCRIEREA FIRMEI

IMPORTATOR SI DISTRIBUITOR DE PAPETARIE SI BIROTICA