Customer Service Representative.

Plus HR Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Clientul nostru este o companie multinationala de renume, acare ctioneaza in trei domenii strategice - cosmetice, detergenti si materiale de constructii.
- Pentru a raspunde dezvoltarii organizationale, clientul nostru cauta o persoana calificata pe pozitia de Customer Service Representative.
- Este in permanenta in contact cu clientii si cu reprezentantii de vanzari
oferind acestora informatii si situatii privind comenzile, livrarile, disponibilitate produse in stoc, situatii debite
- Cu sprijinul departamentelor de vanzari, financiar si logistic,
lucreaza pentru rezolvarea problemelor clientilor in ceea ce priveste comenzile de produse,
procesarea acestora, eliberarea notelor de livrare, a facturilor si verificarea debitelor clientilor
- Urmeaza procedura de inregistrare a comenzilor clientilor si de urmarire a livrarilor
- Tine legatura cu departamentul logistic pentru asigurarea transportului produselor catre clienti
- Elibereaza, in anumite situatii, proforme, note de livrare si facturi pentru deservirea clientilor

CERINTE

- Persoana dinamica, entuziasta si cu spirit de lucru in echipa
Studii superioare
- Minim 1 an experienta intr-o pozitie similara
- Cunostinte bune PC (MS Office, email)
- Experienta lucru sisteme de operare (operare SAP - reprezinta un avantaj)
- Bune ambilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

PLUS HR SOLUTIONS is a dynamic and flexible consultancy company acting in the human resources field. Our services are: recruiting and selection, executive search, appraisal and psychological testing, assessment center, organizational consultancy, recruitment advertising.