Customer Service Representative

Plus HR Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este un producator major de sisteme integrate pentru industria materialelor de constructii, prezent de mai bine de 30 de ani pe intreg mapamondul. Pentru a raspunde dezvoltarii organizationale, clientul nostru cauta o persoana calificata pe pozitia de Customer Service Representative.

Responsabilitati:

¿ Coordoneaza si supravegheaza comenzile de materiale intre vanzatorii din teren si fabrica
¿ Informeaza clientii (interni & externi) referitor la livrari, facturi, plangeri, intarzieri
¿ Mentine si imbunatateste relatia cu clientii existenti
¿ Participa la activitati de Marketing (mailshot, expozitii, telephone sale, completare baze de date, etc.)
¿ Intocmeste documente diverse aferente activitatii: rapoarte saptamanale/lunare, contract, oferte, facturi, certificate de calitate, etc.
¿ Răspunde prompt oricăror cereri sau întrebări ale clienţilor (interni / externi) cu privire la diferite aspecte ale serviciilor / produselor companiei

CERINTE

¿ Studii superioare
¿ Engleza la nivel bun / avansat
¿ Bune cunostinte de MS Office, Internet, email
¿ Excelente abilitati de comunicare
¿ Bune abilitati de integrare in echipa
¿ Bun time management
¿ Orientare spre rezultate concrete si rezolvarea problemelor

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv + bonus

PLUS HR SOLUTIONS is a very active company in Human Resources field.
Our services are: executive search, assessment center, psychological testing, HR consulting, recruitment advertising.