Customer Service Representative

Plus HR Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este un producator major de sisteme integrate pentru industria materialelor de constructii, prezent de mai bine de 30 de ani pe intreg mapamondul. Pentru a raspunde dezvoltarii organizationale, clientul nostru cauta o persoana calificata pe pozitia de Customer Service Representative.
Coordoneaza si supravegheaza comenzile de materiale intre vanzatorii din teren si fabrica
Informeaza clientii (interni & externi) referitor la livrari, facturi, plangeri, intarzieri
Mentine si imbunatateste relatia cu clientii existenti
Participa la activitati de Marketing (mailshot, expozitii, telephone sale, completare baze de date, etc.)
Intocmeste documente diverse aferente activitatii: rapoarte saptamanale/lunare, contract, oferte, facturi, certificate de calitate, etc.
R¿spunde prompt oric¿ror cereri sau întreb¿ri ale clien¿ilor (interni / externi) cu privire la diferite aspecte ale serviciilor / produselor companiei

CERINTE

Studii superioare
Engleza la nivel bun / avansat
Bune cunostinte de MS Office, Internet, email
Excelente abilitati de comunicare
Bune abilitati de integrare in echipa
Bun time management
Orientare spre rezultate concrete si rezolvarea problemelor

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv + bonus

PLUS HR SOLUTIONS is a very active company in Human Resources field.
Our services are: executive search, assessment center, psychological testing, HR consulting, recruitment advertising.