Customer Service Repair

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Preia de la client sau alti colegi, prin telefon, comanda pentru reparatia produselor si ofera clientului informatii despre reparatie, preturi, plata si livrarea produselor; transmite clientilor oferte privind produse si solutii;
• Intocmeste facturi, certificate de garantie, documente de expediere a marfii, solutioneaza reclamatiile clientilor, mentine si actualizeaza informatiile din baza de date clienti;
• Contribuie semnificativ la munca in echipa orientata catre Client prin colaborarea cu toate departamentele.

CERINTE

• Studii medii/superioare in domeniul tehnic, ideal cu experienta in customer service;
• Angajament, responsabilitate si orientare catre Client;
• Pasiune pentru mecanica, bune abilitati de comunicare scrisa si verbala, proactivitate, capacitate de organizare, aptitudini analitice, atitudine pozitiva in relatiile cu ceilalti;
• Cunostinte solide in utilizarea: Microsoft Office (Word, Excel), Outlook, Internet; avantaj cunostinte operare SAP;
• Cunoasterea limbii engleze – nivel mediu.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.