Customer Service Contabilitate -SAP

Plus HR Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

·Realizeaza punctaje contabile pentru clientii alocati: verificare si punctare a inregistrarilor pe cont: facturi / plati / comenzi
·Realizeaza diverse rapoarte in SAP pe baza informatiilor contabile pentru clientii alocati
·Intocmeste situatii privind soldul clientilor si limita de creditare
·Pastreaza evidenta documentelor de plata emise de clienti
·Proceseaza in SAP comenzile clientilor si urmareste efectuarea livrarilor
·Este in contact cu clientii si cu reprezentantii de vanzari oferind acestora informatii si situatii privind comenzile, livrarile, disponibilitate produse in stoc, situatii debite
·Elibereaza, in anumite situatii, proforme, note de livrare si facturi pentru deservirea clientilor

CERINTE

·Studii superioare (preferabil studii economice / contabile)
·Minim 1 an experienta intr-o pozitie ce a presupus punctaje contabile si inregistrari contabile (pe conturi clienti)
·Experienta lucru sisteme de operare (SAP - obligatoriu)
·Cunostinte bune PC (MS Office, email)
·Persoana dinamica, entuziasta si cu spirit de lucru in echipa
·Bune abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

·Pachet salarial motivant, oportunitati de dezvoltare intr-o companie multinationala puternica

PLUS HR SOLUTIONS este o companie de consultanta in domeniul resurselor umane. Serviciile pe care le furnizam sunt: recrutare si selectie de personal, executive search, evaluare si testare psihologica , assessment center, consultanta .