Customer Sales

RALSS MANAGEMENT SRL BRASOV

Job expirat

RESPONSABILITATI

• desfasoara o adecvata activitate de vanzari si isi foloseste toate abilitatile pentru a vinde produsele catre beneficiari;
• pastreaza direct si constant legatura cu beneficiarii;
• viziteaza constant beneficiarii si se asigura de calitatea serviciilor furnizate;
• recomanda imbunatatiri asupra planului de vanzari, participa la dezvoltarea strategiei si clarifica cererile de produse ale clientilor din teritoriu;
• coordoneaza si monitorizeaza dezvoltarea retelei de clienti si propune masuri pentru stimularea activitatii de distributie;
• analizeaza evolutia vanzarilor si ia masuri pentru realizarea target-ului lunar;
• intocmeste si transmite, la termenele stabilite rapoartele si situatiile solicitate de superiori;
• incaseaza la termenele stabilite,creditele acordate clientilor ;
• elaboreaza un sistem de evaluare a clientilor alocati pentru cresterea calitatii activitatii si a performantelor acestora si propune corelarea cu sistemul de bonusuri;
• impreuna cu Directorului zonal de vanzari analizeaza si consolideaza obiectivele de vanzari din teritoriu;
• mentine si dezvolta relatii directe cu clientii importanti pentru castigarea increderii si fidelizarea acestora;

CERINTE

• studii medii (studii superioare prezinta avantaj)
• experienta in vanzari de minim 2 ani intr-o companie F.M.C.G
• negociere, feeling commercial,bune abilitati de comunicare
• cunostinte de limba engleza (nivel mediu)
• cunostinte operare PC ;MS-OFFICE

BENEFICII OFERITE

• salariu fix si comision din vanzari
• masina de serviciu si telefon mobil
• posibilitati de dezvoltare si instruire

DESCRIEREA FIRMEI

Va multumim pentru ca ne-ati ales,

Echipa Ralss Management ,
Office.RalssManagement@Yahoo.com