Customer Engineer UNIX & echipamente PA-RISC si Itanium

Crescendo International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Instalarea/configurarea/intretinerea de echipamente sau aplicatii la client sau in sistemul IT&C intern, in cadrul poiectelor sau in cadrul contractelor de suport
Completarea documentelor asociate activitatilor prestate, conform metodologiei interne sau a metodologiei utilizate in cadrul proiectelor, inclusiv obtinerea de la clienti a informatiilor/semnaturilor necesare.

CERINTE

-Absolvent/student in an terminal facultate de profil
-Absolvent de cursuri specifice domeniului in care isi desfasoara activitatea (calculatoare, automatizari, electronica)
-Notiuni aprofundate de hardware, cu abilitati corespunzatoare (arhitecturile RISC si EPIC reprezinta un avantaj)
-Cunostinte de Linux (sau alt sistem de operare de tip UNIX; HPUX reprezinta un avantaj) - experienta de administrare, utilizare
-Minim 2 ani experienta intr-un post similar
-Permis auto categoria B
-Disponibilitate de a calatori in tara si strainatate
-Buna cunoastere a limbii engleze

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv si competitiv;
- excelente oportunitati de training si dezvoltare in cadrul unei echipe de profesionisti.

Toate informatiile vor fi tratate cu confidentialitate.
Vor fi contactati numai candidatii selectionati.

Casa de solutii CRESCENDO dezvolta, integreaza si implementeaza solutii IT&C care optimizeaza si simplifica gestionarea informatiei de afaceri. Clientul gaseste in CRESCENDO o sursa unica de competente, care ii economiseste timpul si eforturile si ii garanteaza o rata ridicata de recuperare a investitiei.