Customer Service Representative

Euro-tax.ro Servicii Fiscale Emigranti SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Execută, analizează şi monitorizează serviciile de trimitere documentaţii complete către clienţii generaţi in urma activităţilor de vânzare din Call Center.
Jobul are 2 roluri majore:
1. VITEZA si ACURATETE. Imediat dupa semnarea contractului de catre client, dosarul lui fiscal trebuie imediat finalizat (angajatul verifica daca toate documentele necesare sunt anexate in dosar, daca clientul a completat corect toate forumlarele, etc) si trimis catre echipa ce se ocupa de recuperarea taxelor de la biroul fiscal din strainatate.
CUSTOMER CARE. Ocupantul pozitiei se asigura ca pe perioada dintre semnarea contractului si primirea de catre client a taxelor din strainatate, acesta este tratat cu promptitudine si nivelul satisfactiei lui nu scade.

CERINTE

- Abilitati native sau dobandite de relationare, peste medie: placut, prietenos dar profesionist, sa vorbeasca in mod convingator, empatic, sa aiba abilitatea de a dezvolta relatii pe telefon cu clientii, inca de la inceput, insa in acelasi timp cu respectul cuvenit fiecarui client.
- Disciplinat, focusat, harnic si rapid
- Cunoasterea limbii germane la un nivel cel putin mediu reprezinta un mare plus evidentiat financiar, in salariu
- Cunoasterea foarte bine a limbii engleze (jobul presupune relationarea cu echipa din strainatate, zilnic)
- Minte analitica, logica, bine structurata
- Inteligenta: abilitati de invatare rapida, de memorare rapida, face conexiuni rapide intre informatii si ajunge la concluzia corecta.
- Ambitios, tenace, nu renunta usor
- Focusare permanenta pe solutii, pozitiv, optimist
- Abilitatea de a se integra rapid in echipa - personalitate placuta.
- Cunoastere buna a programelor Office: Excel, Word
- Experienta anterioara intr-un Call Center, pozitie de Client Service sau contabilitate reprezinta un mare plus.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix
- bonus lunar in functie de rezultate, de 40-70% din salariul fix
Pachetul poate fi majorat cu beneficii dupa finalizarea cu succes a unei perioade de proba si crestere profesionala.