Cursuri GRATUITE/ Bucatar, Ospatar, Patiser, Brutar

Fundatia Umanitara CLOPOT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Fundatia Umanitara CLOPOT prin proiectul Promovarea egalitatii de sanse pe piata muncii, proiect cofinantat din Fondul Social European prin programul Operational Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007 – 2013 “Investeste in oameni” ofera cursuri GRATUITE de:
Turism hoteluri, restaurant:
- Bucatar;
- Ospatar;
- Cofetar/patiser;
- Brutar;

CERINTE

BENEFICII OFERITE

Cursurile sunt autorizate CNFPA iar cursantele vor primi certificate de calificare emis de Ministerul Muncii, Familei si protectiei Sociale si Ministerul Educatiei, Cercetarii, Tineretului si Sportului.

Organizatia a avut de la infiintare un scop umanitar, primele activitati fiind de sprijinire a persoanelor aflate in dificultate. Ulterior domeniile de activitate s-au diversificat.
De-a lungul timpului, Fundatia a participat la mai multe proiecte culturale cu finantare europeana.