CURIER AUTO ( TRUNKER)

CURIERO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verificarea coletelor incarcate de catre sortatori in masina;
- Semnarea documentelor insotitoare si verificarea sigiliului masinii;
- Livrarea coletelor catre statia destinatara sau intermediara in conditii de securitate conform standardelor impuse de catre societate;
- Ridicarea coletelor din statiile aflate pe ruta si transportarea lor catre centrul de sortare sau catre destinatie, dupa caz;
- Respectarea intervalelor de timp agreate asigurand respectarea termenelor de livrare oferite clientilor interni si externi;
- Completarea documentelor referitoare la consumul de combustibil;
- Respectarea si mentinerea standardului Curiero referitor la aspectul angajatilor si a vehiculelor Curiero in calitate de reprezentant al imaginii societatii.

CERINTE

- Studii medii;
- Experienta in curierat, vanzari, distributie birotica\papetarie constituie avantaj;
- Permis de conducere cat. B, C si E;
- Bune abilitati de comunicare;
- Disponibilitate program prelungit;

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant conform grilei de salarizare Curiero;
- Telefon de serviciu;
- Reale posibilitati de promovare

DESCRIEREA FIRMEI

CINE ESTE CURIERO?

Curiero activeaza pe piata de curierat intern in sistem door-to-door din 2003.

Este o companie in plina dezvoltare care in cei 3 ani de activitate a reusit sa ajunga in primele 3 firme de curierat din Romania.
Serviciile oferite includ: curierat national in sistem door-to door cu livrare in 24 h, servicii postale, cargo si de curierat rapid local (in Bucuresti si in cateva localitati importante din tara).

Curiero dispune de o retea de 74 de agentii in marile orase din tara, de un parc auto adaptat nevoilor de transport si de o structura a rutelor si a depozitelor inovatoare pentru Romania.

Prin toate demersurile sale, Curiero incearca sa obtina excelenta in procesele interne si serviciile oferite.

CURIERO Cu simt de raspundere!

E-mail: hr@curiero.ro
Telefon: 0728.818.043