Croitor Confectii Unicat

MediaPro Studios

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizeaza impreuna cu maistrul procesul tehnologic si normele de timp pentru corecta executie a pieselor vestimentare;
Pregateste reperele croite, termocoleaza, da semne conform procesului tehnologic;
Monteaza reperele manual si/sau printr-un procedeu tehnologic mecanic, pentru prima proba;
Asista la proba, alaturi de maistru;
Realizeaza retusurile si/sau incheie produsul dupa proba;
Finiseaza produsul dupa terminarea tuturor operatiilor de confectionare;
Realizeaza orice cusaturi decorative manuale indicate in procesul tehnologic.

CERINTE

Scoala de confectioneri textili, orice forma si/sau calificare la locul de munca;
Cunostinte de compozitia materialelor si deformarile in procesul tehnologic; cunostinte temeinice de executie a cusaturilor decorative manuale; cunostinte de executie a cusaturilor cu masinile de cusut si a operatiilor cu echipamentele tehnologice; cunostinte de citire a tiparelor si a indicatiilor din procesul tehnologic;
Experienta de minimum un an in domeniu.

MEDIAPRO STUDIOS SA este cel mai mare furnizor de facilitati si servicii pentru productia de entertainment din Romania (cinema, televiziune, productie publicitara video, evenimente) si una dintre cele mai importante destinatii din Estul Europei pentru casele de productie din intreaga lume. MediaPro Studios si MediaPro Pictures, operatorul sau de business, fac parte din Grupul MediaPro, cel mai mare consortiu media din Romania.

De la infiintare si pana astazi, pe platourile de la Buftea au fost turnate peste 600 de filme, atat productii romanesti, cat si internationale.