Credit Manager

CREDEX FINANTARI SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-coordonarea si monitorizarea activitatii ofiterilor de credit angajati in intocmirea, analiza si aprobarea dosarelor de credit;
-acordarea de asistenta, informatie si suport ofiterilor de credit si coordonatorilor de credit in cadrul etapelor de creditare;
-crearea si implementarea procedurilor de analiza si acordare a creditelor in concordanta cu specificatiile produsului de credit si cu politica de risc a societatii;
-testarea produselor de finantare ce urmeaza a fi implementate in aplicatie.
-intocmirea de rapoarte privind activitatea de creditare;
-stabilirea de relatii cu furnizorii de servicii in vederea fluidizarii activitatilor.

CERINTE

-experienta min 2 ani in domeniul financiar bancar, in cadrul departamentului de credite/risc.
-studii superioare economice, avantaj alte cursuri/specializari in domeniu.
-limba engleza

BENEFICII OFERITE

-lucrul in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
-posibilitate de perfectionare a carierei;
-recompensare in functie de performante.

Cea mai recent infiintata companie din cadrul grupului de firme ALTEX, constituita in parteneriat cu RAIFFEISEN BANK.
Principalul obiect de activitate il constituie finantarea creditelor pentru bunuri de consum.