Credit Controller - Economist

Vector International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeste situatii privind creantele si datoriile societatii si partilor afiliate
Mentine contacte cu clientii in vederea recuperarii creantelor
Participa la intocmirea dosarelor privind recuperarea creantelor in instanta
Verifica repartizarea corecta a platilor si incasarilor
Reconciliere clienti / furnizori

CERINTE

Studii superioare economice, preferabil specializarea Finante-Contabilitate
Experienta relevanta de minim 2 ani in domeniul financiar-contabil
Cunostinte avansate de operare PC: Windows XP, MS Office( Excel, Access, Microsoft Outlook), Internet
Cunostinte de operare in soft-uri de gestiune economica( avantaj SCALA)

Va rugam precizati nivelul salariului dorit

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru motivant
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere pe termen lung

Societate importatoare si distribuitoare de obiecte de birotica si papetarie