CREDIT CONTROLLER

Activaction

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeste rapoarte saptamale si lunare legate de clienti si le analizeaza
Comunica permanent cu Departamentul de Vanzari problemele legate de soldurile clientilor
Verifica solvabilitatea clientilor
Intocmeste si transmite confirmari de solduri catre clienti; verifica si solutioneaza diferentele aparute
Efectueaza punctaje cu clientii in cazul sesizarii de intarzieri de plata si eventuale neconcordante
Opereaza incasarile de la clienti
Tine evidenta Biletelor la Ordin primite de la clienti
Calculeaza si se asigura ca discounturile de acordat sunt in conformitate cu Politica Comerciala a companiei

CERINTE

Studii superioare finalizate - preferabil profil economic
Minim 3 ani experienta PE O POZITIE DE CREDIT CONTROLLER
Cunostinte avansate Excel; avantaj cunoasterea unui soft ERP
Limba engleza nivel mediu

BENEFICII OFERITE

NEGOCIABIL

SC. Activaction SRL este o firma de recrutare si formare profesionala. Servicii oferite in recrutarea de personal entry-middle level si top manangement si traininguri de specialitate in domeniul comercial, management si dezvoltare personala.