CREDIT CONTROLLER

TOP BRANDS DISTRIBUTION S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administreaza si monitorizeaza intreg procesul de incasare a creditelor din piata prin actiuni precum:
- analiza/ raportarea/ comunicarea creditelor neincasate;
- monitorizarea efectuarii platilor de catre clientii companiei si mentinerea legaturii cu acestia;
- calculul lunar al bonusului incasat de agentii de vanzare ai companiei;
- emiterea de rapoarte lunare catre top managementul companiei cu privire la situatia creditelor din piata;
- comunicarea si colaborarea cu celelalte departamente/ institutii implicate in activitatea de recuperare a creantelor din piata.

CERINTE

Vrei sa lucrezi intr-o companie tanara, dinamica, aflata in plina dezvoltare, unde sa-ti pui in valoare competentele si experienta profesionala?
Doresti sa-ti construiesti o cariera intr-o companie care crede cu adevarat in investitia in oameni?

TOP BRANDS DISTRIBUTION, una din cele mai experimentate companii din Romania in domeniul FMCG, principalul distribuitor al produselor Philip Morris Romania, isi doreste sa angajeze CREDIT CONTROLLER pentru sediul central din Otopeni (transportul este asigurat de catre companie).

Cautam o persoana cu initiativa, cu foarte bune abilitati de organizare si planificare, capacitate de analiza si sinteza si care sa indeplineasca urmatoarele conditii:

- studii superioare economice finalizate;
- experienta minim 1 an in domeniul financiar - contabilitate; experienta pe un post similar constituie un avantaj;
- cunostinte foarte bune de Excel;
- cunostinte de operare SAP constituie un avantaj;
- bune abilitati de comunicare;
- capacitate de dezvoltare instrumente de control al activitatii proprii;
- atentie pentru detalii;
- capacitate de luare a deciziei.

Top Brands Distribution este una dintre cele mai experimentate companii din Romania in domeniul distributiei bunurilor de larg consum, fiind principalul distribuitor al produselor Philip Morris Romania.

Din 1998, Top Brands Distribution a avut o dezvoltare continua, devenind o companie de varf in distributia produselor de larg consum, cu o forta de vanzare de peste 280 de persoane, ce raspund cerintelor a peste 20,000 de clienti din Bucuresti si din alte 18 judete ale tarii.