CREDIT CONTROLLER

Dacris Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Urmarirea situatiei incasarilor si derularea contractelor comerciale cu clientii;
2. Mentinerea legaturii cu acestia in vederea respectarii termenelor de plata, stabilirea debitelor restante;
3. Opereaza incasarile pentru clientii MASS-MARKET ai companiei;
4. Intocmeste si gestioneaza ordinele de compensare;
5. Intocmeste confirmarile de solduri bi-anuale cu clienti;
6. Raporteaza periodic cu privire la situatia platilor si incasarilor pentru clientii companiei
7. Efectueaza punctaje periodice cu clientii.

CERINTE

1. Studii superioare, de preferat profil economic;
2. Experienta intr-o activitate similara de minim 2 ani;
3. Experienta intr-o activitatea comerciala cu retelele de hipermarketuri si magazine cash&carry (METRO, SELGROS, CORA, CARREFOUR etc.)- constituie avantaj;
4. Bune cunostinte in domeniul financiar-contabil;
5. Capacitate dezvoltata de analiza;
6. Cunostinte avansate de lucru in Excel (avantaj cunoasterea program Priority);
7. Bune abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv, posibilitatea lucrului intr-o echipa tanara

Companie nationala ce are obiect de activitate importul si distributia de birotica&papetarie si productie tipografica