CREDIT CONTROLLER

FARMEXIM SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- revizuieste si dezvolta politica de credit a companiei;
- stabileste si verifica limitele de credit acordate fiecarui client;
- urmareste respectarea politicilor companiei privind termenele de plata ale clientilor si limitele de credit acordate;
- intocmeste rapoartele periodice privind analiza creantelor pe categorii, vechime, risc, litigiu, etc, conform cerintelor managentului;
- tine evidenta clientilor care au fost acceptati pentru scontare cu bilete la ordin si CEC-uri;
- verifica legalitatea facilitatilor acordate clientilor in conformitate cu clauzele contractelor incheiate cu acestia;
- analizeaza riscurile cu privire la capacitatea de plata a clientilor.

CERINTE

- experienta similara pe acest post, de minim 1 an;
- absolvent de studii superioare - ASE, Facultatea Finante- Banci;
- cunostinte avansate de operare pe calculator (MS Office);
- excelente abilitati de comunicare si lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial extrem de motivant;
- mediu de lucru profesionist si competitiv;
- oportunitati de training si dezvoltare profesionala.

FARMEXIM este prima companie de import si distributie nationala de medicamente din Romania, infiintata in anul 1990. In 18 ani de profesionalism si inovatie, Farmexim a investit inainte de toate, in oameni. Acum, Farmexim doreste sa isi dezvolte echipa la nivel national. Daca vrei sa te realizezi profesional si personal, intr-o companie care incurajeaza si rasplateste valoarea, atunci vino alaturi de noi.