CREDIT CONTROLLER

Dacris Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura inregistrarea si prelucrarea documentelor financiare, evidenta incasarilor si platilor.
Asigura desfasurarea corespunzatoare a operatiunilor de decontare cu furnizorii si clientii, urmarirea debitorilor si a creditorilor;
Solicita clientilor confirmari de sold-telefonic/e-mail;
Intocmeste extrase de cont cu ocazia inventarierii semestriale si anuale;
Elaboreaza in termen util si respecta elementele metodologice prestabilite cu privire la situatiile ce i-au fost cerute, solicita informatii diverselor birouri si raspunde de corectitudinea informatiilor inserate
Evidenta si inregistrarea deconturilor de cheltuieli si a celor de deplasare.

CERINTE

Studii superioare economice absolvite;
Experienta minim 2 ani intr-o pozitie similara;
Cunostinte temeinice de finante-contabilitate;
Cunostinte avansate de Excel, Word, Outlook Express;
Prezinta avantaj cunoasterea programelor de contabilitate: WizCount, Priority;
Persoana organizata si responsabila;
Foarte bune abilitati de relationare si comunicare;
Capacitate rapida de invatare

Companie nationala ce are obiect de activitate importul si distributia de birotica & papetarie si productie tipografica