Credit Controller

Tornado Sistems

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta si implementeaza politicile si procedurile companiei referitoare la colectarea creantelor;
- Raspunde de activitatea specialistilor in colectarea creantelor;
- Aproba deciziile referitoare la stabilirea limitelor de credit pentru clientii noi sau existenti, colaboreaza cu departamentul legal si/sau colaboratorii externi pentru recuperarea creantelor pe cale legala;
- Avizeaza specialistii in colectarea creantelor in ceea ce priveste procedurile administrative si prioritatile de lucru;
- Informeaza managementul despre prioritati, proiecte si problemele aparute in desfasurarea activitatii si propune solutii pentru rezolvarea acestora;
- Realizeaza rapoarte periodice si la cerere de activitate;
- Este responsabil(a) cu angajarea, stabilirea obiectivelor si evaluarea personalului din subordine, in colaborare cu superiorii ierarhici si departamentul resurse umane;
- Coopereaza cu departamentul financiar-contabil, vanzari, legal si back-office.

CERINTE

- Absolvent facultate;
- Minim 1 an experienta pe pozitia de specialist colectare, cu intelegere dovedita a intregului proces de colectare creante;
- Experienta intr-o pozitie similara este un plus;
- Abilitati de prioritizare, delegare, management al timpului si sarcinilor;
- Operare MS Office nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

salariu motivant (in functie de experienta), bonus bazat pe performanta, mediu de lucru competitiv si dinamic, posibilitati de dezvoltare a carierei.

Compania Tornado Sistems are peste 250 de profesionisti specializati in diferite domenii: marketing, vanzari, suport tehnic si logistic. Compania este structurata astfel incat sa raspunda cerintelor pietei si anume pe doua directii: distributia de echipamente de tehnica de calcul (Acer, Asus, BenQ, Brother, Canon, Epson, Fujitsu Siemens Computers,HP, Hyundai, Kingston, Kinetix, Lite-on, Microsoft, MSI, Nec, Philips, Samsung, Twin Mos, Xerox) si, pe de alta parte, networking - proiectarea, instalarea, instruirea si consultanta in domeniul retelelor de calculatoare.