COUNTRY SALES MANAGER

CAMERON-IMPORT EXPORT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabileste si implementeaza strategii de vanzari pe zone : Bucuresti si in tara
-realizeaza vizite perioadica la clientii actuali si gaseste solutii noi de fidelizare a acestora.
- Stabileste obiective sptamanale, lunare pentru echipa de vanzari din subordinea sa
- Planifica saptamanal/lunar rutele agentilor de vanzari, volumele de vanzari, materialele, cheltuielile aferente conform strategiei de vanzari
- Verifica rapoartele de vanzari/ incasari si ia masuri pentru corectarea neregulilor
- Conduce sedintele saptamanale ale Agentilor de Vanzari
- Monitorizeaza prezenta si activitatea concurentei
- Propune masuri pentru imbunatatirea imaginii companiei
- Participa la procesul de recrutare al echipei de vanzari aflata in subordine
- Intocmeste si transmite, la termenele stabilite, rapoartele si situatiile solicitate
-conlucreaza permanent cu departamentul de Marketing.

- Indeplineste obiectivele de vanzari.
-creeza modalitati noi de prezentare si vanzare a produsului
-participa activ la targuri, expozitii, evenimente
- monitorizeaza derularea contractelor, inclusiv situatia platilor.
-verifica situatia importurilor, a stocurilor, a necesarului in functie de forecast.
- identifica oportunitatile de dezvoltare la nivel zonal si national
- identifica oportunitatile de reducere a costurilor si propune solutii de eficientizare a activitatii.
-coordoneaza echipa de vanzari
-realizeaza sedinte saptamanale cu echipa de vanzari.
-organizeaza traininguri cu echipa de vanzari in functie de strategia de vanzare a produsului.
- organizeaza si monitorizeaza relatiile cu clientii
- respecta si implementeaza politicile si procedurile de vanzari ale companiei;
- colaboreaza cu departamentul logistica si marketing

CERINTE

Candidadtul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte :
- sa aiba experienta de minimum 2 ani in vanzari si cel putin 2 ani de manageriat;
-sa fie un bun manager orientat catre rezultate.
- studii economice, administrative, marketing, psihologie, comert, management
-experienta in domeniul produselor sau serviciilor adresate copiilor - constituie un avantaj
-comunicativ, atitudine pozitiva orietata catre rezultate.
- abilitati de comunicare, relationare si negociere
- capacitati de organizare, planificare si coordonare
- persoana analitica, energica, corecta, capabila sa ia decizii rapid
-disponibilitatea pentru deplasari
- carnet de conducere categoria B
-Corel, Adobe – constituie un avantaj
- cunostinte operare PC
-vorbitor de engleza fluent

BENEFICII OFERITE

-mediu de lucru competitiv

-pachet salarial motivant
-bonusuri in functie de rezultate
-alte bonusuri si avantaje specifice functiei

Cameron Import-Export este o companie tanara cu o echipa dinamica ce a reusit in scurt timp sa se impuna pe piata produselor educationale pentru copii.
In scurt timp a capatat notorietate datorita tehnologiilor si produselor inovative introduse pe piata produselor educative pentru copii.
Unul dintre produsele de remarca ale companiei este jocul educational Pixul Fermecat, o imbinare intre tehnologie, creativitate, joc si educatie.
Compania CAMERON IMPORT-EXPORT doreste sa-si extinda activitatea la nivel national.
Compania angajeaza pentru Departamentul vanzari COUNTRY SALES MANAGER.