COUNTRY SALES MANAGER

ID SARRIERI DESIGN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza, coordoneaza, supervizeaza, dezvolta reteaua de distributie la nivel national;
- Identifica principalele cai de distributie pentru segmentul de piata responsabil;
- Este responsabil pentru planificarea si realizarea planului anual de vanzari;
- Gestioneaza reteaua de distributie si reprezentantii zonali, pentru a asigura implementarea strategiei de vanzari si realizarea planului de vanzari;
- Propune solutii si face recomandari de consolidare a vanzarilor prin identificare de noi clienti, contactare, negociere;
- Mentine si creste portofoliul de clienti de pe piata interna;
- Coordoneaza activitatea de perfectionare profesionala a departamentului de vanzari;
- Elaboreaza estimari de cost, analize comparative si participa la negocierea contractelor;
- Estimeaza costurile de implementare pe proiecte specifice ;
- Elaboreaza rapoarte specifice despre vanzari si despre piata;
- Intocmeste oferte pentru piata interna si cauta modalitati de atragere a potentialilor clienti, stabilind modalitatile de abordare a acestora ;
- Urmareste transmiterea de materiale de reclama si promotionale la principalii clienti activi sau potentiali ;
- Intocmeste statistici privind consumul si distributia pe segmentul de piata responsabil;
- Face cunoscute clientilor noile colectii si urmareste modalitatile de promovare a lor;
- Tine legatura cu compartimentele de creatie in vederea cunoasterii continue a tendintelor modei si stabileste modalitatile de informare a clientilor asupra acestor tendinte;
- Urmareste lansarea in fabricatie a comenzilor contractate ;
- Se asigura de efectuarea platilor de catre clientii interni.

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta relevanta ca Director Vanzari (minim 3 ani);
- Abilitati de lucru sub presiunea timpului si rapiditate in indeplinirea sarcinilor;
- Excelente abilitati de comunicare, negociere, organizare, evaluare si motivare;
- Bun manager si team leader;
- Abilitati de analiza si sinteza a informatiilor;
- Personalitate dinamica cu spirit de initiativa si orientare spre rezultate;
- Engleza scris/vorbit - nivel mediu/avansat
- Cunostinte operare calculator (Office, Internet Explorer) nivel avansat
- Carnet de conducere, cat. B.

BENEFICII OFERITE

- Se acorda pachet salarial motivant.

Bine cunoscut producator de lenjerie de dama cu o retea de distributie in extindere in intreaga lume.