Country Product Manager

ASUS TECHNOLOGY PTE LTD

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza listele de preturi pe produsele alocate si le transmite catre distribuitori.
Verifica comenzile trimise de distribuitori si confirma catre Sales Assistant corectitudinea comenzii.
Raspunde la solicitarile distribuitorilor referitor la gama de produse de care se ocupa.
Propune strategia de produs si realizeaza rapoarte lunare si trimestriale pentru gamele de care se ocupa.

CERINTE

Absolvent studii universitare, preferabil economice sau tehnice.
Constinte bune de limba engleza
Cunostinte excel, powerpoint, etc.
Experienta in product management sau vanzari produse IT de 1-2 ani.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Telefon mobil
Laptop

ASUS, cel de-al treilea furnizor mondial de laptopuri consumer și producătorul celor mai vândute și mai premiate plăci de bază, este lider între companiile noii ere digitale. ASUS proiectează şi fabrică produse ce satisfac perfect cerinţele actuale privind experienţa digitală de acasă, lucrul de la birou şi activităţile utilizatorilor, oferind un portofoliu extins de produse, care include plăci de bază, plăci video, monitoare, sisteme PC desktop, laptopuri, netbook-uri, servere, dispozitive multimedia, soluţii wireless, echipamente de reţea și telefoane mobile. Urmărind inovaţia şi respectând promisiunea calităţii, ASUS a obţinut 3268 de distincţii în anul 2009 și este recunoscut pe plan global pentru revoluţionarea industriei computerelor personale prin Eee PC™. Având peste 10000 de angajaţi în întreaga lume şi o echipă R&D de elită formată din 3000 de ingineri, compania a realizat o cifră de afaceri de 7,5 miliarde USD în 2009.