Corporate Relationship Manager - Sucursala Mosilor

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de promovarea si vanzarea produselor bancii, oferind clientilor corporate consiliere financiar bancara prin servicii bancare de calitate, la timp si conform nevoilor acestora;
- Mentine si dezvolta portofoliul de clienti corporate si volumul de afaceri, in conformitate cu obiectivele sucursalei si targetul personal stabilit de catre director;
- Raspunde de atingerea targetului stabilit;
- Este responsabil pentru profitabilitatea relatiilor cu clientii;
- Analizeaza si verifica actele necesare acordarii creditului, intocmeste documentatia si sustine dosarul de finantare in comitetul de credite al bancii;
- Ofera clientilor informatii referitoare la operatiunile bancare derulate.

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Abilitati de vanzare si comunicare;
- Atitudine proactiva;
- Capacitate organizatorica.

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Misiunea LIBRA BANK este sa ofere pachete si solutii financiare moderne, flexibile, eficiente si de calitate, care sa se potriveasca nevoilor tale financiare. Pentru aceasta, iti punem la dispozitie o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa te asiste. Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri. De aceea, LIBRA BANK este mai mult decat o institutie, este un partener financiar, care te asculta, te intelege si iti ofera solutiile cele mai potrivite.